Samochód dla budowlańca

Branża budowlana jest zaraz obok branży motoryzacyjnej najpopularniejszą branżą, w której pracuje najwięcej pracowników z branż usługowych. Jeśli jesteś budowlańcem, prowadzisz mała firmę budowlaną bądź jesteś jej pracownikiem zapewne zastawiasz się jaki byłby idealny samochód dla Ciebie?

Unikaj diesli, są drogie w naprawach

Jeśli tylko możesz, nie kupuj auta z silnikiem diesla. Niski koszt paliwa w silniku benzynowym z łatwością osiągniesz montując LPG. Współczesne diesle są drogie w naprawach.

Pokrowce na fotelach

Pokrowce idealnie sprawdzają się w samochodach stosowanych na budowie. Ważne jednak, by były to pokrowce z ekoskóry, które łatwo wyczyścić. Dzięki temu nie zawsze będziesz musiał przebierać spodnie podczas kafelkowania, gdy będziesz musiał jechać dokupić kleju.

Lakier: najlepiej nie metalic

Jeśli jesteś budowlańcem, najlepiej nie kupuj auta z lakierem metalic. Dlaczego? Trudno pomalować jakikolwiek element nie malując całego boku/przodu/tyłu. A na budowie łatwo o uszkodzenia. Obok Twojego może przecież przejeżdżać betoniarka, z której „wyskoczy” wąż i uderzy w twój samochód; albo iskry z cięcia z kątówką uszkodzą lakier, bądź przy kruszeniu gruzu albo pracach rozbiórkowych „odpryśnie” jakiś odłamek.

System ASR

W wielu busach, autach dostawczych stosowany jest system ASR. Zapobiega on buksowaniu na śliskiej nawierzchni. Na budowie jest to niezwykle ważne: niestety podwórka podczas budowy bardzo często „toną”.

Prześwit

Szukaj auta z wysokim prześwitem, wysoko umieszczonym przednim zderzakiem. Napęd 4×4 na nic się zda, jeśli zdołasz się „zawiesić” na pierwszym wyższym krawężniku.

Czujniki parkowania

Oraz kamera cofania są bardzo przydatne na placu budowy. Zwiększają bezpieczeństwo i przyśpieszają parkowanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 3 =