Branża budowlana jest zaraz obok branży motoryzacyjnej najpopularniejszą branżą, w której pracuje najwięcej pracowników z branż usługowych. Jeśli jesteś budowlańcem, prowadzisz mała firmę budowlaną bądź jesteś jej pracownikiem zapewne zastawiasz się jaki byłby idealny samochód dla Ciebie?
Unikaj diesli, są drogie w naprawach
Jeśli tylko możesz, nie kupuj auta z silnikiem diesla. Niski koszt paliwa w silniku benzynowym z łatwością osiągniesz montując LPG. Współczesne diesle są drogie w naprawach.
Pokrowce na fotelach
Pokrowce idealnie sprawdzają się w samochodach stosowanych na budowie. Ważne jednak, by były to pokrowce z ekoskóry, które łatwo wyczyścić. Dzięki temu nie zawsze będziesz musiał przebierać spodnie podczas kafelkowania, gdy będziesz musiał jechać dokupić kleju.
Lakier: najlepiej nie metalic
Jeśli jesteś budowlańcem, najlepiej nie kupuj auta z lakierem metalic. Dlaczego? Trudno pomalować jakikolwiek element nie malując całego boku/przodu/tyłu. A na budowie łatwo o uszkodzenia. Obok Twojego może przecież przejeżdżać betoniarka, z której „wyskoczy” wąż i uderzy w twój samochód; albo iskry z cięcia z kątówką uszkodzą lakier, bądź przy kruszeniu gruzu albo pracach rozbiórkowych „odpryśnie” jakiś odłamek.
System ASR
W wielu busach, autach dostawczych stosowany jest system ASR. Zapobiega on buksowaniu na śliskiej nawierzchni. Na budowie jest to niezwykle ważne: niestety podwórka podczas budowy bardzo często „toną”.
Prześwit
Szukaj auta z wysokim prześwitem, wysoko umieszczonym przednim zderzakiem. Napęd 4×4 na nic się zda, jeśli zdołasz się „zawiesić” na pierwszym wyższym krawężniku.
Czujniki parkowania
Oraz kamera cofania są bardzo przydatne na placu budowy. Zwiększają bezpieczeństwo i przyśpieszają parkowanie.